Quantcast
Channel: cijena Archives - Poliklinika Šlaj-Anić | Stomatologija & Dermatologija
Viewing all 90 articles
Browse latest View live

Kvalitetni zubni implantati i kako ih odabrati

$
0
0

Zubni implantati su vrlo izdržljivi i često predstavljaju doživotno rješenje. Mnogi faktori utječu na njihovu trajnost, a jedan od važnijih je koji su implantati ugrađeni.

Poliklinika Šlaj-Anić radi samo s najkvalitetnijim implantatima na tržištu. Koristimo Nobel Biocare i Astra Tech sustave zubnih implantata. Ovi sustavi smatraju se najboljima i najpouzdanijima na svijetu. Preko 30 godina kliničkog i laboratorijskog ispitavanja dokazalo je kako je rad s njima siguran i predvidiv. Oba sustava imaju američki certifikat FDA (Food and Drug Administration), koji je često vrlo teško dobiti i to tek nakon više godina predkliničkih i kliničkih testiranja. Taj certifikat nam garantira kako se radi o potpuno biokompatibilnom materijalu visoke kvalitete, a sustavi implantata koji ga nemaju ne smiju se koristiti u SAD, iako ih ima na tržištima kao što je naše.

Naši pacijenti zaslužuju najbolje i stoga ne radimo kompromise s materijalom koji ugrađujemo u nečije tijelo za cijeli život.

Ovi dentalni implantati izrađeni su od čistog titana, jeftini implantat danas prisutni na tržištu najčešće su izrađeni od mješavine titana i drugih metala. Srastanje implantata s kosti (oseointegracija) u potpunosti je moguće samo kod implantata od čistog titana. Titanski dentalni implantati su biološki tolerantni, ne izazivaju reakciju antigen-antitijelo (nema alergijske reakcije), pa ostaju nepromijenjeni u koštanom tkivu.

Dentalni implantati i njihova cijena variraju ovisno o težini zahvata, broju zubi i različitim drugim faktorima. Za pojedinosti o cijeni zubnih implantata molimo pošaljite upit direktno ovdje.

dr. Kristina Đurkan, specijalist parodontologije

The post Kvalitetni zubni implantati i kako ih odabrati appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.


Svjetski dan oralnog zdravlja – posebna ponuda

$
0
0

Proljeće je pred vratima. Zašto i vaši zubi ne bi zablistali?

Povodom Svjetskog dana oralnog zdravlja i nadolazećeg proljeća, u Poliklinici Šlaj-Anić nudimo akciju uljepšavanja vašeg osmijeha!

Ponuda uključuje:

  • Uklanjanje zubnog kamenca i profesionalno poliranje i čišćenje zubi.

    Cijena tretmana je 350,00 kn.

  • Izbjeljivanje zubi, u cijenu izbjeljivanja uključeno je uklanjanje zubnog kamenca i profesionalno poliranje i čišćenje zubi.

    Cijena tretmana je 1.500,00 kn.

    Više o izbjeljivanju zubi ZAAP i ZOOM metodom u Poliklinici Šlaj-Anić možete pročitati ovdje.

Ova posebna ponuda vrijedi do 30. travanja 2015, a naručiti se možete ovdje.

The post Svjetski dan oralnog zdravlja – posebna ponuda appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Proljetni paket – popust 45%

$
0
0

Proljetni paket – stomatologija i dermatologija

Dolazak ljepšeg i toplijeg vremena idealan je trenutak za neki od naših omiljenih tretmana kojima ćete uljepšati svoj izgled i pripremiti se za nadolazeće ljeto.

Osviježite svoj osmijeh tretmanom izbjeljivanja zubi uz prethodno čišćenje kamenca i poliranje. Uz brigu za ljepotu svog osmijeha, kod nas u Poliklinici, u najmodernijoj dermatološkoj ordinaciji, posvetite pažnju i svojoj koži. Tretmani mezoterapije i mikrodermoabrazije s iontoforezom vraćaju prirodni sjaj i mladost vašoj koži.

Popust od 45%

Popust se odnosi na sljedeći paket koji uključuje:

  • Čišćenje zubnog kamenca, poliranje i izbjeljivanje zubi
  • Mirkodermoabraziju, mezoterapiju i iontoforezu

Cijena ukupnog paketa s popustom je 2.500,00 kn

Puna cijena paketa je 4.550,00 kn, akcijska cijena traje do 15.lipnja 2015.

Paket je prikladan i za žene i za muškarce. Naručiti se možete ovdje ili pozivom na telefon +38512300888

Ukratko o uslugama koje se nude u paketu:

  • Mezoterapija je najučinkovitija metoda uljepšavanja kože. Sitnim bezbolnim ubodima omogućavamo koktelima antioksidansa i hijaluronske kiseline da dođu na pravo mjesto te oživljuju kožu, pa ovaj tretman zovemo i „infuzija kože“
  • Mikrodermoabrazija je mehanički postupak kojim se uklanja površni rožnati sloj kože, kako bi se dobio svježiji i svjetliji izgled. Ovim postupkom korigiramo ožiljke nakon akni, pigmentacijske mrlje, fine bore, hrapavu kožu i kožu oštećenu suncem.
  • Čišćenje zubnog kamenca preporuča se barem jednom do dvaput godišnje zbog ljepote i zdravlja vaših zubi. Prekomjerno nakupljanje zubnog kamenca dovodi do lošeg zadaha i paradontoze (povlačenje zubnog mesa).
  • Izbjeljivanje zubi vraća mladenački blistav osmijeh. Postupak traje oko sat vremena, a dovoljan je jedan posjet kako bi se postigao optimalni učinak. Važno je napomenuti da izbjeljivanje nije štetno za zube i ne oštećuje zubnu caklinu!


The post Proljetni paket – popust 45% appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Endodontsko liječenje – 2. dio

$
0
0

Prof. dr. sc. Ivica Anić, spec. endodoncije govori za Dental Tribune, tekst prenosimo u cijelosti.

Koji su najbolji materijali za punjenje i tehnike punjenja?

Tu je još uvijek neprikosnoveni vladar, gutaperka, neovisno o pojavi novijih, rezilon materijla. Termo-plastične tehnike polako preuzimaju primat u odnosu na hladnu lateralnu
kondenzaciju ili tehniku “jedne guta-perke povečane koničnosti”. Iako ih smatram boljima, prepreka široj upotrebi su cijena i vrijeme potrebno da bi se kanali napunili uporabom jednom od termoplastičnih tehnika.

Liječenje u jednom ili više posjeta?

Desetljećima pristaše jednog ili drugog pristupa iznose razloge za iprotiv i, naravno, nalaze znanstvena uporišta za oba. Na ovo pitanje mogu iznijeti samo osobna iskustva nakon više od 30 godina kliničkog, endodontskog rada, a mislim da ga večina čitatelja zna. Kada god je to moguće (u skoro 99% slučajeva), endodontsku terapiju treba završiti u jednom posjetu. Preostale slučajeve, koje ne možemo odmah završiti, treba završiti u dva ili najviše tri posjeta u što kraćem vremenskom roku.

Koliko RTG snimaka je potrebno napraviti?

Obavezno je napraviti RTG snimak prije i nakon terapije, a po potrebi i tijekom zahvata. U slučajevima kada je potrebno praćenje, RTG kontrola provodi se do četiri godine nakon zahvata u razumnim razmacima, vodeći računa o tome da se pacijenta što manje izlaže zračenju.

prof. dr. sc. Ivica Anić, spec. endodoncije

The post Endodontsko liječenje – 2. dio appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Moderna mezoterapija

$
0
0

Objavljeno: Mezoterapija i kombinacije – 1. dio, Vita Broj 259, Listopad 2015.
Autor teksta: dr. Jelena Meštrović Štefekov, specijalist dermatologije

Ubodi iglicama uspješno pomlađuju kožu

Današnji trendovi u dermoestetici podržavaju metode koje – uz to što korigiraju promjene koje nastaju s godinama ili pod utjecajem čimbenika okoliša i stila života – imaju sposobnost potaknuti vlastite mehanizme obnove kože, njen maksimalni reparabilni kapacitet, kako bi u pravom smislu te riječi dobili ono što zovemo rejuvenacija (pomlađivanje) kože. Teži se tome da metode i aktivne supstance koje se koriste budu maksimalno kompatibilne s kožom, fiziološke, one koje su sposobne stvoriti uvjete u kojima koža može maksimalno odgovoriti.

Jedna od metoda koja zadovoljava ove kriterije svakako je mezoterapija. Brzim ubodima sitnih iglica u površinu kože apliciraju se aktivne supstance koje potiču kožu na obnovu. Iako su u pitanju iglice, postupak nije bolan, već bockav, eventualno iritantan i ne zahtjeva nikakav anestetik. Iako su aktivne supstance koje apliciramo najvažnija stavka mezoterapije, ubod igle gotovo je jednako tako važan. Zašto?

Ključno je ubosti dermis

Upravo je ubod ključan za dopremu prave količine i koncentracije aktivnih supstanci na pravo mjesto, a to je srednji sloj kože, dermis – mezoderm – po kojemu je metoda i dobila ime. Osim toga, sam ubod, kao svaka trauma, poticaj je za reparaciju tkiva, osobito stanica koje produciraju vezivna vlakna kolagena i elastina koja imaju funkciju „kostura“ naše kože dajući joj istovremeno čvrstoću i elastičnost. Stoga, ne postoji „mezoterapija bez igle“. Metode koje se promoviraju kao „mezoterapija bez igle“ zapravo su metode iontoforeze, sonoforeze ili mezoperfuzije koje, naravno, nisu bez efekta, no on je daleko manji u usporedbi s mezoterapijom.

Iako se može izvoditi i manualno, moderna mezoterapija danas izvodi se uz pomoć uređaja koji zovemo „meso-gun“ ili „meso-pistol“. On nam omogućuje da brzo, ujednačeno i bezbolno apliciramo sredstvo pod kožu. Sam postupak traje svega nekoliko minuta. Iglice koje se pritom koriste posebno su dizajnirane za ovaj postupak zbog čega i nose naziv – mezoigle. Tragovi uboda nakon mezoterapije ne smiju se vidjeti, ne smije biti podljeva, u suprotnom – postupak nije stručno izveden. Kod dobro izvedene mezoterapije, izuzev prolaznog crvenila koje je znak aktivnosti, difuznog ili na mjestima uboda, drugih tragova ne smije biti. Crvenilo traje nekoliko minuta do sat vremena nakon čega se potpuno gubi.

Naručite se na pregled i tretman kod naše specijalistice dermatologije dr. Jelene Meštrović Štefekov, saznajte više o visoko kvalitetnim estetskim i antiaging ponudama u Poliklinici Šlaj-Anić.

The post Moderna mezoterapija appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Kompozitne fasete

$
0
0

Estetska alternativa – jednoposjetni zahvat

Suvremeni način života nameće nam visoke estetske kriterije, između ostalog i na području stomatologije. Unatoč velikoj želji za lijepim osmijehom, keramičke ljuskice nisu nam uvijek dostižno rješenje, najčešće zbog ograničenog budžeta ili zbog nesigurnosti u donošenju odluke o nepovratnom brušenju zubi.

Kao alternativno estetsko rješenje pacijenti mogu odabrati KOMPOZITNE FASETE.

Pod fasetiranjem zubi podrazumijeva se nanošenje kompozitnog materijala na prednju vidljivu plohu zuba (obično prednjih zubi) s ciljem korekcije njihovog oblika, veličine, boje ili položaja (minimalne korekcije).

Fasetiranje kompozitnim materijalima spada u direktne konzervativne restauracije, što znači da zahtjeva samo jednu posjetu doktoru dentalne medicine. Prethodna priprema zuba brušenjem obično nije potrebna ili je minimalna.

PREDNOSTI KOMPOZITNIH FASETA

  1. tretman se izvodi u jednoj posjeti i traje do 1h,
  2. minimalno ili gotovo nikakvo brušenje zuba,
  3. vrlo jednostavno se korigiraju i u slučaju loma popravljaju,
  4. niska cijena (u usporedbi s keramičim ljuskicama).

NEDOSTACI KOMPOZITNIH FASETA

  1. promjena boje uzrokovana osobinama kompozitnih materijala,
  2. trošenje na mjestima većeg žvačnog opterećenja,
  3. potreba za površinskim poliranjem (barem jednom godišnje),
  4. pucanje dijela fasete usred zamora materijala, trošenja ili funkcije.

Međutim, za razliku od kompozitnih faseta, keramičke ljuskice osiguravaju trajnost i postojanost oblika i boje dugi niz godina nakon njihove ugradnje.

Naručite se za pregled kod naših specijalista da vidimo kako možemo uljepšati Vaš osmijeh.

Ana Andračić, dr. med. dent.

The post Kompozitne fasete appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Dr. Ana Andračić – novi specijalist dentalne protetike

$
0
0

Poliklinika Šlaj-Anić bogatija je za još jednog specijalistu, naša dr. Ana Andračić danas je položila specijalistički ispit i stekla titulu Specijalist stomatološke protetike!

Ana Andračić rođena je 25. rujna 1980. godine u Zagrebu. Opću gimnaziju završila je u Zagrebu 1999. godine. Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu upisala je iste godine, a diplomirala 2005. godine. Još za vrijeme studija pridružila se 2003. godine timu Poliklinike Šlaj-Anić, gdje je odradila i obavezni pripravnički staž.

Osim specijalizacije na području dentalne protetike, klinički je usmjerena na područje restaurativne i estetske dentalne medicine.

Poliklinika Šlaj-Anić u ovom trentutku ima čak 9 vrhunskih specijalista u različitim granama dentalne medicine, a uskoro očekujemo proširenje našeg stručnog tima.

Ovdje saznajte pojedinosti o našoj visoko-kvalitetnoj dentalnoj protetici. Imate li pitanja ili se želite naručiti? Kontaktirajte nas emailom ili nazovite direktno telefonom na broj +38512300888.

The post Dr. Ana Andračić – novi specijalist dentalne protetike appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

♡ ❤ ♡ Posebne ponude za Valentinovo

$
0
0

Želimo Vam sretan dan zaljubljenih i pozivamo Vas da pregledate naše posebne ponude! Poklonite svojoj ljubavi savršeni tretman za ljepotu lica i koža. Posebne ponude povodom Valentinova vrijede do 15.ožujka 2017.

♡ ❤ ♡ Dermalni fileri

Hijaluronski dermalni fileri koriste se za popunjavanje bora u cilju pomlađivanja, te rehidraciju i revitalizaciju kože, a koriste se i kod osoba iznad 25 godina starosti, kao prevencija nastanka bora.
Jedna su od najpopularnijih dermoestetskih metoda zahvaljujući svojoj sigurnosti, sastavu koji je kompatibilan s kožom, jednostavnosti primjene i odmah vidljivim rezultatima.
Osim što korigiraju bore, filerima se mogu naglasiti ili povećati usne, uvijek u okvirima koji ostaju prirodni, ne narušavajući osnovnu fizionomiju niti mimiku lica.

♡ ❤ ♡ Dermaroller tretman

Dermarolleri su odlična metoda za obnavljanje kože, osobito za stimulaciju kolagenih vlakana. Ovo je najbolja metoda za tretiranje ožiljaka i sitnih bora, i općenito rejuvenaciju kože.

  • efikasno stimuliranje produkcije kolagena
  • smanjenje dubokih bora i potpuno odstranjenje plitkih bora
  • redukcija ožiljaka nastalih od akni
  • smanjenje strija
  • umanjenje gubitka kose
  • poboljšanje teksture i elasticiteta kože

Saznajte više o našim posebnim ponudama za Valentinovo, odgovore na sve upite, kao i termine, možete dobiti putem emaila.

The post ♡ ❤ ♡ Posebne ponude za Valentinovo appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.


Dermaroller tretman

$
0
0

Kako djeluje dermaroller

Dermaroller tretman sastoji se od niza malih uboda na površini kože, koji kožu regeneriraju i zatežu.

Dermaroller je instrument s rotirajućim valjkom na kojem se nalaze mikroiglice, obično napravljene od titanija. Dužina mikroiglica je od 0.2 mm do 2.5 mm, a koje će se koristiti ovisi o nizu faktora: lokaciji na tijelu kože koja se tretira, zdravlju i elasticitetu kože, te o željenim rezultatima. Osobito su popularni tretmani lica dermarollerom.

Radi se o minimalno invazivnom tretmanu pomlađivanja kože i njenog ojačavanja prirodnim putem, pri čemu se postotak kolagena u koži udvostručuje.

Tretman dermarollerom ima i sekundarne pozitivne efekte na kožu. Primjerice, hranjivi preparati koji se nanose na kožu nakon dermaroller tretmana imaju dublju penetraciju i time su učinkovitiji.

Dermaroller tretman pozitivno djeluje na:

  • Ožiljke
  • Bore
  • Strije
  • Hiperpigmentaciju / staračke pjege
  • Različita oštećenja kože

Potreban broj tretmana

Točan broj dermaroller tretmana ovisi o nizu faktora kao što su starost, tip kože, oštećenja kože itd. Vrlo dobri rezultati se postižu već samo jednim dolaskom, a najbolji rezultati se dobiju nakon uzastopna 3 tretmana, između kojih je potreban vremenski razmak od 2 do 4 tjedna, da bi se koža oporavila i da bi efekt bio potpun.

Dodatni tretman održavanja potrebno je primijeniti svakih 3 do 6 mjeseci.

Tijek tretmana

Sam tretman počinje čišćenjem i dezinfekcijom kože na željenom području, gdje se nanosi i anestetička krema da bi pacijentu zahvat bio što manje neugodan. Nakon izbora duljine iglica dermarollerom se prelazi po površini kože više puta u različitim pravcima, čime se osigurava veliki broj uboda iglica za maksimalnu efikasnost tretmana. Ovisno o indikacijama, tretmanu se mogu dodati mezoterapijski kokteli, vitamini, antioksidansi i slično.

Zašto dermaroller

Dermaroller tretman nije agresivan kao neke druge metode. Primjerice, laserski i kemijski piling postižu vrlo dobre rezultate, ali s protokom vremena mogu stanjiti epidermis i uzrokovati suhu i naboranu kožu. Kao što je već spomenuto, ovaj tretman stimulira prirodnu regeneraciju kože i proizvodnju kolagena bez potrebe za vanjskim dodacima.

Njega poslije tretmana:

  • Preparate nanešene na kožu poslije tretmana treba ukloniti prije odlaska na spavanje
  • Tretirana mjesta na koži treba sljedeći dan oprati mlakom vodom
  • Izbjegavati direktno izlaganje suncu ili solarije
  • Koristiti neutralne preparate za dnevnu njegu lica i kože
  • Ne vježbati barem 12 sati nakon tretmana
  • Izbjegavati epilaciju i depilaciju barem tjedan dana nakon tretmana
  • Izbjegavati pilinge i druge agresivne metode barem 2 tjedna nakon tretmana

Treba napomenuti da su crvenilo i lokalna otečenost, kao i blaga neugoda, normalni rezultat dermaroller tretmana. Reakcija kože se smanjuje nakon nekoliko sati, a tretirana površina kože se vraća u normalno stanje nakon 1 do 2 dana.

Naručite se na pregled i tretman kod naše specijalistice dermatologije dr. Jelene Meštrović Štefekov, saznajte više o visoko kvalitetnim estetskim i antiaging ponudama u Poliklinici Šlaj-Anić.

The post Dermaroller tretman appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

🐰 Želimo Vam Sretan Uskrs i ugodne blagdane

$
0
0

Poliklinika Šlaj-Anić djeluje u Zagrebu već više od 30 godina i nudi vrhunske usluge u svim granama dentalne medicine. Kao dodatak našim uslugama u sklopu poliklinike od 2013. godine djeluje i najmodernija dermatološka ordinacija.

Uskrs sjajno simbolizira proljeće i nadolazeće ljeto pa je sada pravo vrijeme da se pobrinete za zdravlje i ljepotu svojih zubi i kože.

Imate li kakvih pitanja ili trebate dodatne informacije?

Kontaktirajte nas putem emaila ili telefonom na broj +38512300888 .

Također, pozivamo Vas da posjetite našu web stranicu upoznate se s našim vrhunskim doktorima, te pogledajte naše preporuke posebne ponude.

Blagdansko radno vrijeme Poliklinike Šlaj-Anić:

  • Petak 14.4. – do 17.00 sati
  • Subota 15.4. – ne radimo
  • Nedjelja 16.4. – ne radimo
  • Ponedjeljak 17.4. – ne radimo
  • Utorak 18.4. – redovno radno vrijeme

The post 🐰 Želimo Vam Sretan Uskrs i ugodne blagdane appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Primjena lasera u endodonciji

$
0
0

Primjena najmodernije tehnologije u dentalnoj medicini

Endodontskim zahvatom ili uklanjanjem živca želimo spasiti zub kod kojeg su bakterije prodrle u prostor pulpe (živca). Zahvat podrazumijeva uklanjanje inficiranog tkiva pulpe, dezinfekciju i punjenje tog prostora kako nove bakterije ne bi ponovno naselile unutrašnjost zuba. Cilj zahvata je ukloniti bakterije i zabrtviti endodontski prostor (kanale) materijalnom koji će spriječiti prodor novih bakterija.

Jednoposjetno liječenje zuba

Konvencionalne metode uključuju kemo-mehaničku obradu endodontskog prostora ručnim i strojnim instrumentima, te ispiranje sa intrakanalnim dezinficijensima. Strojna obrada kanala je iskorak naspram ručnih instrumenata koji omogućava brže liječenje zuba, ugodniji zahvat za pacijenta (4-5 dolazaka zamijenjeno sa 1-2 dolaska) te jednoposjetno liječenje zuba. Jednoposjetno liječenje zuba je pokazalo veću uspješnost u usporedbi sa višeposjetnim liječenjem u smislu eliminiranja bakterija. U našem radu pratimo napredak tehnologije kako bi svojim pacijentima pružili najbolje tehnike liječenja, omogućili što bolje ishode liječenja i naravno, koliko je moguće, kraći i ugodniji zahvat. Tako smo u svoj svakodnevni rad uključili lasere.

Laseri su ponovno donijeli napredak na raznim područjima stomatologije pa tako i u endodonciju. Danas možemo redukciju bakterija endodontskog prostora značajno unaprijediti laserom. Perzistentne bakterije u kanalima su jedan od uzroka neuspjeha zahvata. Diodni laser je pokazao učinkovito uklanjanje bakterija na koje i intrakanalni dezinficijensi imaju slab učinak. Dodatnim tretiranjem endodontskog prostora laserom tako višestruko pojačavamo učinak dezinficijensa što u konačnici povećava uspješnost endodontskog zahvata.

Naručite se na pregled kod naših specijalista dentalne medicine, saznajte više o stomatološkim uslugama svjetske kvalitete koje Poliklinika Šlaj-Anić nudi u Zagrebu.

Ivana Mašek, dr.med.dent.

The post Primjena lasera u endodonciji appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

🌅 Prvosvibanjsko radno vrijeme

$
0
0

Želimo vam sretan praznik, uživajte u hrani, ali ne zaboravite na svoje zube!

Ljeto je na vratima, posjetite nas nakon praznika i probrinite se za zdravlje i ljepotu svojih zubi u naših devet vrhunski opremljenih stomatoloških ordinacija.

Imate li kakvih pitanja ili trebate dodatne informacije?

Posjetite našu web stranicu i upoznajte naše vrhunske doktore, ili nas kontaktirajte direktno putem emaila ili telefonom na broj +38512300888 .

Radno vrijeme Poliklinike Šlaj-Anić tijekom prvosvibanjskog praznika:

  • Subota 29.4. – 8:00 – 14:00 sati
  • Nedjelja 30.4. – ne radimo
  • Ponedjeljak 1.5. – ne radimo
  • Utorak 2.5. – redovno radno vrijeme

Veselimo se vašem dolasku!

The post 🌅 Prvosvibanjsko radno vrijeme appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Kvalitetni zubni implantati i kako ih odabrati

$
0
0

Zubni implantati su vrlo izdržljivi i često predstavljaju doživotno rješenje. Mnogi faktori utječu na njihovu trajnost, a jedan od važnijih je koji su implantati ugrađeni.

Poliklinika Šlaj-Anić radi samo s najkvalitetnijim implantatima na tržištu. Koristimo Nobel Biocare i Astra Tech sustave zubnih implantata. Ovi sustavi smatraju se najboljima i najpouzdanijima na svijetu. Preko 30 godina kliničkog i laboratorijskog ispitavanja dokazalo je kako je rad s njima siguran i predvidiv. Oba sustava imaju američki certifikat FDA (Food and Drug Administration), koji je često vrlo teško dobiti i to tek nakon više godina predkliničkih i kliničkih testiranja. Taj certifikat nam garantira kako se radi o potpuno biokompatibilnom materijalu visoke kvalitete, a sustavi implantata koji ga nemaju ne smiju se koristiti u SAD, iako ih ima na tržištima kao što je naše.

Naši pacijenti zaslužuju najbolje i stoga ne radimo kompromise s materijalom koji ugrađujemo u nečije tijelo za cijeli život.

Ovi dentalni implantati izrađeni su od čistog titana, jeftini implantat danas prisutni na tržištu najčešće su izrađeni od mješavine titana i drugih metala. Srastanje implantata s kosti (oseointegracija) u potpunosti je moguće samo kod implantata od čistog titana. Titanski dentalni implantati su biološki tolerantni, ne izazivaju reakciju antigen-antitijelo (nema alergijske reakcije), pa ostaju nepromijenjeni u koštanom tkivu.

Dentalni implantati i njihova cijena variraju ovisno o težini zahvata, broju zubi i različitim drugim faktorima.

Za pojedinosti o cijeni zubnih implantata molimo pošaljite upit direktno ovdje.

dr. Kristina Đurkan, specijalist parodontologije

The post Kvalitetni zubni implantati i kako ih odabrati appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Endodontsko liječenje – 2. dio

$
0
0

Prof. dr. sc. Ivica Anić, spec. endodoncije govori za Dental Tribune, tekst prenosimo u cijelosti.

Koji su najbolji materijali za punjenje i tehnike punjenja?

Tu je još uvijek neprikosnoveni vladar, gutaperka, neovisno o pojavi novijih, rezilon materijla. Termo-plastične tehnike polako preuzimaju primat u odnosu na hladnu lateralnu
kondenzaciju ili tehniku “jedne guta-perke povečane koničnosti”. Iako ih smatram boljima, prepreka široj upotrebi su cijena i vrijeme potrebno da bi se kanali napunili uporabom jednom od termoplastičnih tehnika.

Liječenje u jednom ili više posjeta?

Desetljećima pristaše jednog ili drugog pristupa iznose razloge za iprotiv i, naravno, nalaze znanstvena uporišta za oba. Na ovo pitanje mogu iznijeti samo osobna iskustva nakon više od 30 godina kliničkog, endodontskog rada, a mislim da ga večina čitatelja zna. Kada god je to moguće (u skoro 99% slučajeva), endodontsku terapiju treba završiti u jednom posjetu. Preostale slučajeve, koje ne možemo odmah završiti, treba završiti u dva ili najviše tri posjeta u što kraćem vremenskom roku.

Koliko RTG snimaka je potrebno napraviti?

Obavezno je napraviti RTG snimak prije i nakon terapije, a po potrebi i tijekom zahvata. U slučajevima kada je potrebno praćenje, RTG kontrola provodi se do četiri godine nakon zahvata u razumnim razmacima, vodeći računa o tome da se pacijenta što manje izlaže zračenju.

prof. dr. sc. Ivica Anić, spec. endodoncije

The post Endodontsko liječenje – 2. dio appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Digitalni dentalni rendgen (RTG)

$
0
0

ZAŠTO JE POTREBNO RTG SNIMANJE

Poliklinika Šlaj-Anić nudi usluge najmodernijeg digitalnog dentalnog rendgena u Hrvatskoj kojim se obrađuju najzahtjevnije vrste digitalnih RTG dijagnostičkih snimanja.

Rendgenske snimke nam daju uvid u primjerice stanje parodonta, skrivene karijese ispod starih ispuna, položaj impaktiranih zubi, nagib korijena određenih zubi, položaj umnjaka. Također možemo otkriti hipo ili hiperdonciju, periapikalne procese, cistične tvorbe, provjeriti endodontska liječenja, te provjeriti u kojoj je fazi rast i razvoj trajnih zubi, itd.

Radiološki uređaji koje koristimo u poliklinici Šlaj-Anić opremljeni su najsuvremenijom digitalnom tehnologijom. Oni nam omogućuju snimanje sa značajno smanjenom dozom zračenja, a programi su prilagođeni i za snimanje osoba u mlađoj životnoj dobi zbog smanjene ekspozicije i polja zračenja što rezultira manjom dozom na dječji organizam.

Doktor dentalne medicine vodi brigu o tome da pacijent odlazi na snimanje samo onda kada je to neophodno.

ČIJE SU VLASNIŠTVO RTG SNIMKE

RTG snimke su vlasništvo pacijenta i poliklinike, jer su dio zdravstvenog kartona i kao takvi arhiviraju se u elektronskom formatu.

TRUDNOĆA I RTG

Doktoru dentalne medicine uvijek treba reći za trudnoću ili mogućnost njenog postojanja. Trudnice se u pravilu nikad ne snimaju, osim ako zaista nije neophodno, poglavito u prva 3 mjeseca trudnoće.

VRSTE SNIMKI

CBCT (Cone Beam Computer Tomography) računalna tomografija postoji u malom i velikom volumenu. Mali volumen obuhvaća maksimalno 5 zubi, dok veliki obuhvaća cijelu čeljust.

Dodatne dijagnostičke potrebe pokriva čak 11 različitih vrsta snimanja, uključujući 3D snimanje maksilarnih sinusa.

Ortopantomogram (panoramska snimka) je najčešća snimka u dentalnoj radiološkoj dijagnostici koja prikazuje sve zube gornje i donje čeljusti, djelomično i strukture smještene iznad usta (nosnu šupljinu, maksilarne sinuse). Koristi se i u svim slučajevima kada je važnije dobiti pregled svih zubi nego precizni prikaz detalja pojedinog zuba.

Kraniogram (LL ili PA) je radiološka snimka glave koja prikazuje kosti lubanje, zubi te meka tkiva lica. Najčešće se izvodi snimka glave u profilu koja se koristi za planiranje ortodontske terapije.

Rendgenske snimke zuba i čeljusti su vrlo česti dijagnostički alat kojim možemo analizirati anatomske osobitosti zuba, stanje kosti kod parodontitisa, periapikalne procese, cistične tvorbe, provjeriti endodontska liječenja, dijagnosticirati patološke procese (karijes, granulome), odrediti debljinu kosti kod planiranja implantata, položaj impaktiranih zubi, itd.

Za ortodontske pacijente na LL rendgenogramima (tzv. rendgenska slika / snimka) provodimo RTG kefalometrijsku analizu (mjerenje određenih dimenzija glave radi morfološkoga opisa ili ortodontske dijagnostike), koju koristimo kao nezaobilazan dijagnostički podatak za sve naše pacijente, a možemo je izraditi i za druge specijaliste ortodonte.

Digitalne snimke se odmah vjerno prikazuju na zaslonu monitora. Radi što preciznije analize one obrađuju posebnim računalnim programima: povećavanje pojedinih detalja, dodavanje kontrasta i mijenjanje presjeka.

Rendgenogrami su dostupni u digitalnom obliku (slanja emailom, snimanje na CD) i u fizičkom obliku, kad printaju na folije u raznim formatima.

ZAŠTITA

Snimanja i obradu provode isključivo inženjeri medicinske radiologije koji strogo poštuju pravila zaštite, uključujući zaštitu cijelog tijela, spolnog sustava i štitnjače. Doza zračenja je uvijek maksimalno umanjena što je najbitnija prednost digitalne tehnike snimanja je ipak ona zdravstvena: digitalnom tehnologijom snimanja višestruko su smanjenje doze zračenja pacijenta, čak i do 90%.

Poliklinika Šlaj-Anić nudi svoje usluge najmodernijeg digitalnog dentalnog rendgena i vanjskim pacijentima, adresa je 📍 Štoosova 26, 10 000 Zagreb (širi centar grada, nedaleko su: Kvaternikovog trg, Maksimirska cesta, Stadion Maksimir). RTG možete kontaktirati telefonom ☎️ +38512300888 i direktno emailom 📧 rtg@slaj-anic.com

The post Digitalni dentalni rendgen (RTG) appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.


Čestitamo Vam Dan domovinske zahvalnosti

Međunarodni dan kave

$
0
0

Popularna kava

Kava je jedan od najpopularnijih napitaka na svijetu, pa tako i u Hrvatskoj. Prema Međunarodnoj organizaciji kave (International Coffee Organization – ICO) dnevno se u svijetu konzumira oko 1.4 milijarde šalica kave na svih osam kontinenata. Pijemo je toplu, hladnu, sa šećerom, s mlijekom, bez dodataka, jaku, slabu itd.

Pozitivne strane konzumiranja kave često se spominju u javnosti i medijima, primjerice popularna je tvrdnja da je hladna kava “zdrava”, ali treba imati na umu i negativne strane konzumiranja kave.

Redovno konzumiranje kave mijenja boju zubi te oni postaju žućkasti, a kako se s kavom često konzumiraju cigarete, kombinacija kofeina i nikotina može uzrokovati i dublje zdravstvene probleme usta i zubi. Poznato je kako nikotin spada među glavne čimbenike odgovorne za razvoj parodontitisa.

Zdravlje i ljepota zubi

Konzumiranje kofeina uzrokuje tamne naslage na zubima i značajno narušava estetiku osmijeha. Trudite se da ograničite konzumaciju ovog napitka na jednom dnevno i po mogućnosti u roku od sat vremena nakon konzumiranja operite zube. Ukoliko niste u mogućnosti, posegnite za žvakaćom gumom koja pojačava izlučivanje sline zadužene za prirodno čišćenje usne šupljine. Najgore što možete napraviti je da tijekom cijelog dana pijete kavu, čime kontinuirano pigmentirate naslage plaka na vašim zubima.

Upravo zbog toga, preporučuje se uz kavu piti i vodu, kako bi olakšali muke zubima.

Ako vas muče pigmentacije po zubima, naručite se na pregled i profesionalno čišćenje i pjeskarenje kod naših doktora!

Zdravlje i lijep izgled zubi međusobno su usko povezani, da biste ih postigli ne morate se odreći vašeg omiljenog napitka.

Imate li kakvih pitanja ili trebate dodatne informacije? Kontaktirajte nas direktno ovdje.

The post Međunarodni dan kave appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Upala vrha korijena zuba

$
0
0

Endodoncija u Poliklinici Šlaj-Anić

Endodontska terapija, odnosno liječenje kanala korijena zuba, sprječava širenje infekcije u kost i tako čuva zub i njegov korijen. Ako liječenje korijenskog kanala nije provedeno ili nije provedeno kvalitetno, svaki daljnji stomatološki tretman je beskoristan i neopravdan. Svako endodontsko liječenje provjeravamo RTG snimkama, čime osiguravamo najviši stupanj medicinske usluge našim pacijentima.

U modernoj endodonciji liječenje kanala zuba svojevrstan je mikrokirurški zahvat te zahtijeva sterilno polje djelovanja. Prvo se na zub stavlja gumena plahtica (rubber dam), a potom se upaljeno tkivo uklanjamo sterilnim ručnim ili strojnim instrumentima. Inficirane korijenske kanale ispiremo posebnom tekućinama za dezinfekciju, zatim ih sušimo i na kraju punimo bioinertnim materijalom. Naši vrhunski stručnjaci opremljeni su najsuvremenijim materijalima i opremom za endodontske zahvate.

Važno je istaknuti kako je zahvat potpuno bezbolan i provodi se uglavnom tijekom jedne posjete. Nekadašnji pristup “liječenja zuba” koji je trajao tjednima ili čak mjesecima danas je stvar prošlosti. Jednoposjetna endodoncija u Poliklinici Šlaj-Anić štedi vrijeme pacijentu i mnogo je pouzdanija, te nelagodu svodi na minimum.

Opis slučaja – Periapikalni proces gornjeg lijevog sjekutića

  1. UPALNI PROCES OKO KORIJENA – Tamna sjena oko korijena ukazuje na upalu kosti uzrokovanu infekcijom gornjeg lijevog sjekutića. Kako bi došlo do cijeljenja kosti, potreban je endodontski zahvat. Ovim postupkom ukloniti će se upaljeno tkivo, očistiti inficirani prostor i napuniti ga kako bi se spriječila ponovna infekcija.
  2. RTG NAKON ENDODONTSKE TERAPIJE – Pokazuje adekvatno endodontsko punjenje.
  3. KONTROLNA SNIMKA NAKON GODINE DANA – Tamna sjena oko korijena je nestala, što upućuje na zacijeljenje kosti i povlaćenje upalnog procesa.

upalni proces > RTG nakon endodoncije > kontrolna snimka

dr. Ivana Mašek, specijalizant endodoncije

The post Upala vrha korijena zuba appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Endoaktivator u stomatologiji

$
0
0

Endodontski zahvat

Endodontski zahvat je postupak kojim želimo ukloniti inficiranu pulpu iz zuba (živac), ukloniti bakterije iz kanala i napuniti ih kako bi onemogućili ponovno prodiranje bakterija u zub.

Endodontski prostor čistimo kemo-mehaničkom obradom, pri čemu se koriste endodontski instrumenti i intrakanalni dezinficijensi (sredstva za dezinfekciju unutarnjih kanala zuba). Međutim, istina je da nakon dobro očišćenih i dezinficiranih “kanala” ostaje oko 60% endodontskog prostora koji je neobrađen. Do tog prostora ne mogu doprijeti niti endodontski instrumenti niti intrakanalni dezinficijensi. U ovim teško pristupačnim dijelovima zaostaju bakterije koje su izvor neuspjeha endodontskog liječenja.

Moderni endodontski instrument

Ovakve teško dostupne dijelove endodontskog prostora možemo očistiti jedino postupkom aktivacije intrakanalnog dezinficijensa. Endoaktivator je medicinski instrument koji proizvodi snažne zvučne valove koji zatim protiskuju dezinficijens u nedostupne dijelove zuba i tako ih ispire, dezinficira i čisti. Tek nakon tako temeljito očišćenog i napunjenog endodntskog prostora, možemo očekivati uspješan rezultat liječenja.

▲ Jednoposjetnom endodoncijom liječen donji molar (kutnjak), u postupku liječenja korištena je strojna endodoncija te aktivacijsko ispiranje.

Sve dodatne informacije i pojedinosti o endodontskom liječenju u Poliklinici Šlaj-Anić možete pronaći na našoj web stranici, imate li dodatnih pitanja ili trebate dodatne informacije kontaktirajte nas putem online obrasca. Rado ćemo odgovoriti na sva vaša pitanja!

dr. Ivana Mašek, specijalizant endodoncije

The post Endoaktivator u stomatologiji appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Dentalna fotografija

$
0
0

Dentalna fotografija u modernoj stomatologiji predstavlja vrlo važan element u dokumentaciji, komunikaciji i motivaciji pacijenta. Kroz fotografiranje slučajeva prije i poslije terapije, stomatolog vodi evidenciju radova te analizira rezultate terapije, što mu daje uvid u napredak vlastitog rada. Kliničke fotografije su vrlo bitan komunikacijski element između stomatologa i dentalnog tehničara jer pružaju realne informacije o obliku, položaju i boji zuba. Kroz prikaz stanja u ustima, pacijent može lakše dobiti uvid u svoje stanje i probleme koje je potrebno sanirati, a praćenjem kroz proces liječenja dobiva motivaciju koja dodatno pridonosi uspjehu same terapije.

Dentalna fotografija se u novije vrijeme nadograđuje i zamjenjuje upotrebom intraoralnog skenera. Oni daju trodimenzionalni prikaz stanja u ustima u prirodnoj boji i velikoj preciznosti. Atraktivnost i korisnost ovog uređaja za pacijenta je automatski prikaz stanja te mogućnost analize i planiranja terapije u suradnji sa doktorom.

Elia Paljetak, dr.med.dent.

The post Dentalna fotografija appeared first on Poliklinika Šlaj-Anić.

Viewing all 90 articles
Browse latest View live